Portál Feja.cz

Portál Feja.cz je internetový obchod, který nabízí zboží vyráběné různými řemeslnými postupy, zboží převážně rukodělné, tradiční nebo moderní, v každém případě originální. Zboží lidových tvůrců či umělců, kteří k jeho vytvoření používají vlastní fantazii, zkušenost a řemeslné dovednosti. A také zboží všech ostatních, kteří s vlastní tvorbou právě začínají a chtějí se svými nápady a realizovanými výtvory seznámit potenciální zákazníky.

Portál Feja.cz není prodejcem, ale zprostředkovatelem prodeje jednotlivých autorů uměleckých děl a dílek.

Co znamená Feja?
Jednotlivá písmena názvu Vám napoví, jakou u nás můžete najít nabídku. F = fascinující, E = exkluzivní, J = jedinečnou, A = atraktivní. 

Komu je portál určen?
• Náš portál je tady pro Vás, kteří rádi vybíráte Fascinující, Exkluzivní, v každém případě Jedinečné a Atraktivní zboží.

• Feja.cz je tady také pro Vás, všechny šikovné a tvořivé lidi, kteří chtějí své výrobky nabídnout a prodat.

• Navíc na Feja.cz postupně najdete materiál nebo pomůcky pro Vaši tvorbu.

• Na "Feje" můžete najít inspiraci nebo se jen potěšit krásou věcí, které jsou prostě vytvořené s fantazií a dokonalou řemeslnou zručností v některém oboru.

• Těm, kteří chtějí své dovednosti předávat dál, je na "Feje" vyhrazeno místo k nabídce návodů, popisů či vzorů.

• Portál Feja.cz může být také odrazem toho, že stará řemesla nekončí v učebnicích dějepisu, že jsou živá a mohou se rozvíjet. V nových podmínkách, s novými materiály mohou mít také novou, zcela moderní tvář.

• S rozvojem nových materiálů a technik vznikají nová řemesla a jejich rozvíjením i mistrovství v jejich využití.


Aby vše výše uvedené skutečně platilo, potřebujeme, abyste využili možnosti se k nám přidat a vystavit na "Feje" své zboží. Zboží je zařazeno do kategorií podle dvou hledisek - podle praktického hlediska, tj. použití, a podle řemesel, která byla použita na jeho vytvoření.

A) Kategorie podle použití zboží:
Móda, oděvy (Móda pro ženy, móda pro muže, ...) 
Módní doplňky (Klobouky, čepice, šály, tašky, ...) 
Šperky (Náhrdelníky, náušnice, náramky, spony ...) 
Zdraví a krása (Ručně dělaná bylinková mýdla, ...)
Bytové dekorace (Obrazy, fotografie, sochy, dekorace, ...) 
Domácnost (Sklo, keramika, porcelán, ...) 
Bytový textil (Ubrusy, dečky, polštáře, ...) 
Hračky (Textilní hračky, ...) 
Zahrada (Zahradní nábytek, zahradní doplňky, ...) 
Svátky a oslavy (Přáníčka, krabičky, ...) 
Knihařské výrobky (Knihy, zápisníky, alba, ...) 
Vzory a návody 
Pomůcky 

B) Kategorie podle řemesel:
Výšivka - Paličkování - Háčkování - Pletení - Šití - Patchwork a aplikace - Tkaní - Šitá krajka - Drhání - Frivolitkování - Plstění - Síťování - Batika - Malba na textil - Korálkování - Drátování - Keramika - Sklo - Mozaika - Košíkářství - Práce se dřevem - Práce s kovem - Práce s papírem - Práce s Fimo hmotou - Kresba, malba, grafika - Fotografie - Ostatní techniky - Vzory a návody.

Kromě základních kategorií podle užití a řemesel a technik existují ještě speciální kategorie.

C) Speciální kategorie:
Drobnosti - Pro panenky - Bazar (použité pomůcky, nevyužitý materiál i ruční práce po babičce) - Nový rok - Valentýn - Velikonoce - Vánoce - Jiné svátky. 

Skutečně vystavených kategorií může být méně, záleží na tom, zda je v kategoriích nabízeno nějaké zboží. Prázdné kategorie se v nabídce nezobrazují.

Speciálně pro Vás můžeme vytvořit úplně novou kategorii, pokud se Vaše zboží nedá zařadit do žádné ze stávajících kategorií.